Budovy postavené se vkusem a elegancí

Historické budovy jsou krásné a zaslouží si pozornost, ale stejně tak je nutné věnovat se i budovám novým, které ty staré doplňují. Na stavbu nových budov jsou v současné době kladeny vysoké nároky. Nové stavby musí být maximálně funkční, měly by splňovat i ta nejnáročnější kritéria z hlediska použitých materiálů a hlavně, nová budova by měla do lokality, kde je budována, skvěle zapadnout. Rozhodně nesmí narušit její ráz. Mnohdy tomu tak není, ale výjimky existují.

Bohaté zkušenosti se potvrzují i v Praze

Dokazují to například stavby, které realizuje developerská společnost Sekyra Group Real Estate. Tato společnost působí na trhu nemovitostí již 18 let, což se projevuje na stylu její práce. Společnost Sekyra Group Real Estate postavila již celou řadu staveb a to na území České republiky i na Slovensku. Stavby od Sekyra Group jsou na první pohled rozeznatelné. Jsou vždy zasazeny do prostředí tak, že vzniká pocit, že právě ona stavba stojí na tomto místě od nepaměti a bez ní by ono místo nebylo oním místem. Se stavbami Sekyra Group se můžete seznámit i v Praze a to hned na několika místech. Sekyra Group realizuje na území hlavního města hned několik svých projektů – jedná se především o výstavbu moderních bytových komplexů v atraktivních lokalitách. Byty v Praze dostávají díky této společnosti zcela nový rozměr.

Stará Praha 4 v novém kabátě

Důkazem toho je například projekt Zahrady Opatov, který bude Sekyra Group realizovat v lokalitě Praha 4 – Opatově u Litochlebského náměstí. Cílem tohoto projektu je postavit moderní bytový dům, který ve spojení s okolním prostředím (v blízkosti se nachází například Hostivařský park s přehradní nádrží nebo Milíčovský háj) vytvoří ideální místo pro bydlení. Bytový dům bude mít devět pater a nabídce celkem 182 bytových jednotek. Byty Praha 4 budou k dispozici ve velikostech od 1+kk až po prostorné 4+kk a 5+kk. Byty, které budou na úrovni okolního terénu, budou mít dokonce vlastní předzahrádky. Většina bytů v ostatních patrech bude mít potom dispozici balkón či terasu. Výhodou tohoto projektu bude i dobrá dostupnost do centra Prahy – stanice Opatov na trase metra C je v docházkové vzdálenosti.

Zajímavé řešení dokonáno

Bytový dům Zahrady Opatov bude zajímavým architektonickým počinem. Novostavby Zahrady Opatov jsou totiž vystavěny na půdorysu cca 70 m x 75 m a bytový komplex je rozdělen na 3 obdélníková křídla. Křídla tvoří k jihu otevřené atrium s předzahrádkami a odpočinkovou zónou pro obyvatele domu. Takže se jedná o velmi zajímavé spojení přírody a moderní architektury. Díky Sekyra Group tak vzniká velmi zajímavá možnost bydlení v Praze v atraktivní lokalitě ve spojení se zelení.

Příspěvek byl publikován v rubrice Praha 4 se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.