I nové stavby mohou mít jedinečné kouzlo

Stavba nových budov je směr, který nelze zastavit. Současné moderní stavby vznikají velmi rychle a naštěstí pro prostředí hlavního města Prahy také s velkým ohledem na lokalitu. Moderní Praha může nabídnout opravdu zajímavé projekty, které rozhodně stojí za pozornost právě z hlediska architektury. Představujeme některé z nich.

S ohledem na prostředí – vždy

Velký podíl na stavbě nových budov na území Prahy má v současné době například významná developerská společnost FINEP. Tato společnost byla založena v roce 1995 a za dobu své existence dokázala zrealizovat celou řadu zajímavých projektů. K dnešnímu dni vzniklo díky FINEP více než 6500 bytů a úspěšně také dokončila desítky rezidenčních projektů v České republice a také na Slovensku. Společnost FINEP postavila moderní bytové komplexy i administrativní budovy a podílela se také na kompletní revitalizaci velkých územních celků. Hned několik projektů je nebo bylo realizováno i na území města Prahy a rozhodně stojí za pozornost. Vynikají totiž zajímavým architektonickým řešením ale i spojením budovy s lokalitou.

 Britská čtvrť jako ukázkový příklad za všechny

Nové byty v Praze vznikly díky FINEP například v lokalitě Praha 5 ve Stodůlkách a to v rámci projektu s názvem Britská čtvrť. V současné době jsou v této lokalitě v nabídce byty ve čtyřech etapách: Britská čtvrť II a Britská čtvrť III, které jsou v pokročilé výstavbě a nabízejí již poslední byty. Dále také vzniká projekt Britská čtvrť IV. Nově jsou v nabídce družstevní byty Praha 5. Byty v projektu Britská čtvrť vynikají svým moderním řešením, ale za velkou pozornost stojí hlavně vzhled bytových komplexů, ve kterých se nacházejí. Bytové domy jsou totiž zasazeny do prostředí tak, aby žádným způsobem nenarušily stávající ráz okolí a spíše naopak – aby ho doplnily. Bytové domy jsou také zajímavým spojením moderní stavby a přírody. Ve vnitrobloku se totiž nachází klidová zóna, která je plná zeleně, stromů a laviček a pro děti je zde dokonce vybudováno dětské hřiště. K dispozici jsou také podzemní garáže hlídané kamerovým systémem pro větší bezpečnost.

I pro opravdu náročné

Projekty společnosti FINEP jistě uspokojí i ty nejnáročnější. Ovšem je nutné si dávat pozor. O prodej bytů v Praze je v současné době značný zájem, takže se nevyplácí dlouho se rozhodovat. Jestliže chcete bydlet moderně, v bezpečí, ve spojení s přírodou a za rozumnou cenu, jednejte v čas. Společnost FINEP například nabízí kromě bytů i finanční poradenství. Pomoci vám mohou s vyřízením hypotečního úvěru, s vyřízením pojistek nebo například i se sestavením finančního plánu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Praha 5. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.